FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Szablon strony

Szablon strony to gotowe układy i wzory strony. Można w nich zmienić teksty, zdjęcia, jak i kolorystykę na własne. Układ można w małym stopniu zmienić. Można bez problemu usunąć niepotrzebne sekcje, które są w szablonie.
Po przesłaniu informacji, jakie elementy miałyby znaleźć się na stronie, prześlę kilka szablonów, z których będzie można wybrać ten najbardziej pasujący. Jeśli żaden z przesłanych nie będzie się nadawał, to podeślę kolejne, porozmawiamy o projekcie indywidualnym lub się rozstaniemy bez ponoszenia żadnych kosztów. Po wyborze szablonu następuje płatność połowy kwoty, po której instaluję szablon na Twojej domenie i zaczynam wprowadzać zmiany kolorystyczne, podmieniam zdjęcia i teksty na Twoje. Wysyłasz drugą część kwoty.

Indywidualny projekt strony

Projekt strony tworzę zgodnie z Twoimi wytycznymi. Podsyłam Ci wstępne prace nad projektem, dzięki czemu łatwo możesz stwierdzić czy parce idą w dobrym kierunku, zgodnie z Twoim gustem. Po zaakceptowaniu gotowego projektu następuje płatność. Po otrzymaniu płatności zamieszczam gotową stronę na Twojej domenie.

Hosting - co to i jak wybrać

Hosting to wynajęcie zasobów serwerowni. Miejsce na dysku potrzebne do utrzymania zawartości strony www oraz poczty. To również szybkie łącza umożliwiające szybkie wczytywanie strony. Hosting nie musi być kupiony w tym samym miejscu co domena, jednak jest to wygodniejsze.

UWAGA! Hosting należy odnawiać co roku, warto więc sprawdzić cenę odnowienia w kolejnych latach.
Osobiście polecam zakup hostingu tutaj — tanio i bezpiecznie.

Domena - co to i jak wybrać

Domena to adres, który wpisujemy do przeglądarki, aby wejść na stronę np. olgapikul.pl
Domena może mieć różne końcówki, najpopularniejsze to .pl .com oraz .com.pl
Domenę można kupić w innym miejscu niż hosting.
Czy wybrana przez nas domena jest dostępna, można sprawdzić na wielu stronach np. TUTAJ lub TUTAJ

UWAGA! Domenę należy odnawiać co roku, warto więc sprawdzić cenę odnowienia w kolejnych latach.

Konto e-mail oparte na domenie

Konto e-mail oparte na domenie to konto, którego końcówka jest nazwą domeny np. pytania@twojanazwadomeny.pl

To czy możesz mieć konto oparte na domenie, zależy od Twojego usługodawcy hostingu, nie od zakupu domeny. W części hostingów jest to całkowicie darmowe, u innych hostingodawców jest to płatna opcja. Darmowe konto e-mail do domeny na pewno otrzymasz — kupując hosting TUTAJ.

Konto e-mail oparte na domenie wygląda bardziej profesjonalnie. Posiadanie maila opartego na domenie jest obowiązkowe w większości serwisów do wysyłania newsletterów.

SEO

SEO (ang. Search Engine Optimization) to w dosłownym tłumaczeniu optymalizacja pod silnik wyszukiwarki. To wszystkie działania mające na celu poprawienie wyszukiwania strony w takich wyszukiwarkach jak Google. To zarówno dobrze, poprawnie wykonana strona, jak i teksty zawarte na niej.
Techniczną stroną optymalizacji zajmuję się ja. Dbam, aby struktura strony była stworzona zgodnie z przyjętymi zasadami. Pilnuję, aby zdjęcia miały dodany tekst alternatywny, który pomaga osobom z niepełnosprawnością lepiej poruszać się po stronie oraz jest mocno premiowany przez roboty indeksujące Google. Teksty na stronę przesyłasz Ty.

Responsywność

Wszystkie wykonane przeze mnie strony są responsywne, czyli wyświetlają się poprawnie na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Badania pokazują, że z roku na rok coraz więcej osób wchodzi na strony, korzystając z urządzeń mobilnych. Ważne więc jest, by strona nie tylko otwierała się na nich poprawnie, ale także, by przeglądało się ją wygodnie i intuicyjnie.

Poprawki do projektu

Nie oczekuję, że od razu trafię ze wszystkimi elementami w Twój gust. Gusty są różne i chcąc, aby witryna była jak najlepiej dopasowana do Ciebie przeprowadzę wszystkie potrzebne poprawki, aby końcowy rezultat był tym, czego oczekujesz.

Zdjęcia i tekst na stronie

Zdjęcia i tekst na stronę należy dostarczyć na samym początku procesu tworzenia strony. To od nich często zależy jaki układ strony najlepiej będzie się prezentować.

Jako właściciel strony odpowiadasz, aby zdjęcia na Twojej stronie pochodziły z legalnych źródeł. Jeżeli nie posiadasz własnych zdjęć, możesz je pobrać z kilku darmowych banków zdjęć (nie z wyszukiwarki Google!)
-
pixabay
-
reshot
-
unsplash
Możesz również kupić pojedyncze zdjęcia np. na istockphoto.
Teksty na stronę również powinny być Twojego autorstwa lub możesz zatrudnić do tego coppywritera.

Certyfikat SSL

Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Czyli dane przechodzące ze strony WWW na serwer są szyfrowane.
Google premiuje strony posiadające certyfikat SSL w swoich wynikach wyszukiwania. Kupując hosting na stronie Smarthost otrzymujemy certyfikat SSL ZA DARMO

Animacje poszczególnych elementów

Poszczególne elementy na stronie (zdjęcia, grafiki, bloki tekstu) mogą być animowane, czyli przesuwać się, lekko zmniejszać, wjeżdżać na stronę. W przypadku projektu indywidualnego mogę wszystko dostosować. W przypadku szablonu animacje będą takie jak w szablonie lub będzie można je wyłączyć.

Statystyki Google Analytics

Jeśli chcesz zbierać statystyki o swoich klientach, to Google Analytics jest dla Ciebie. Kiedy Twoja strona będzie już gotowa i opublikowana i będziesz chciał_a zbierać statystyki dodam ZA DARMO Twój własny kod śledzenia globalnego tagu witryny do Twojej strony.

Nie znalazłeś_aś odpowiedzi na swoje pytanie?

Jeśli wciąż masz jakieś pytania lub wątpliwości napisz do mnie lub zostaw numer telefonu - oddzwonię.